Home|Contact|Corporate
Certified program Trainingen Workshops Seminars Algemeen Cursisten Feedback
 

EPLAN Electric P8 Special Training: Normgericht ontwerpen

Doelstelling

Engineers bekend maken met de normen IEC 61346 en IEC 61355 en de wijze waarop deze in de engineering moeten worden toegepast. Dit is belangrijk omdat de invoering van deze normen van grote invloed is op het nieuwe structurele mechatronische ontwerpproces. Tijdens de training worden de abstracte IEC standaardconfiguraties aan de hand van een concreet voorbeeld in EPLAN Electric P8 besproken.

Doelgroep

Engineers die met EPLAN Electric P8 elektrotechnische of mechatronische ontwerpen van machines en installaties maken en die de EPLAN Electric P8 Basic Training hebben gevolgd.

Duur

1 dag

Inhoud

  • Overzicht van standaards
  • Relevante normen
  • Richtlijnen
  • Impact op CE-certificering
  • Toepassing van de norm IEC 61346 in EPLAN Electric P8
  • Projectstructuur configureren
  • Regels voor het opzetten van documentatie (IEC 61082)
  • Documentidentificatie
  • DCC/KKS (IEC 61355)
  • Invloed van de normen op:
    • De beschrijving van signalen en aansluitingen (IEC 61175)
    • De elektrotechnische symbolen (IEC 60617)

Prijs

Indien u vragen heeft met betrekking tot de prijs, dan kunt u voor Nederland contact opnemen met EPLAN Sales NL via 0316-591770 en voor België met EPLAN Sales BE via 013-539696.

Ervaringen van deelnemers

Siemens Nederland N.V.

"Bij ons op de afdeling heeft de engineering met EPLAN Electric P8 een snelle ontwikkeling doorgemaakt. Wij maken ontwerpen voor de zogenaamde droge en natte infra, dit zijn bijvoorbeeld besturingen voor sluizen en tunnel technische installaties. Ik ben twee jaar geleden begonnen met EPLAN 5.40 en nu zijn we inmiddels met 5 man volop bezig in EPLAN Electric P8."

"Graag wilde wij toetsen of hetgeen we nu opgebouwd hebben aan de normen voldoet. Hierbij kwam de training Normgerichte Schemavervaardiging van EPLAN heel goed uit. Tijdens de cursus werd een goede uitleg gegeven over de verschillende normen en hoe deze worden toegepast binnen EPLAN."

"Aan de hand van verschillende voorbeelden en oefeningen werd dit ook in praktijk gebracht. Het resultaat hiervan is, dat je een stuk standaardisatie kunt creëren bij het ontwerpen. Hiermee kun je basisschema's opzetten, waarmee je elk nieuw project zou kunnen opstarten. Al met al was het een zeer leerzame dag, die zeer nuttig is geweest voor onze afdeling."

Huig Rietveld
Engineer
Siemens Nederland N.V. afdeling Traffic Solutions

Van Gerwen Techniek Vlijmen BV

"Bij van Gerwen Techniek Vlijmen zijn we begonnen om de engineering in een completer pakket aan te bieden aan onze klanten met behulp van EPLAN Electric P8. Wij maken ontwerpen voor diverse soorten installaties, dit zijn bijvoorbeeld besturingen voor rioolpompen, klimaatregel installaties en liftinstallaties. Zelf ben ik dit jaar begonnen met EPLAN Electric P8 en in de toekomst zullen er waarschijnlijk meer mensen volgen."

"Wij wilden graag zeker zijn of datgene wat we nu ontwerpen aan de huidige normen voldoet. Hiervoor was de training Normgerichte Schemavervaardiging van EPLAN een mooie kans. De verschillende normen en hoe deze worden toegepast binnen EPLAN, werden tijdens deze cursus goed uitgelegd. Aan de hand van verschillende voorbeelden en oefeningen, hebben we dit ook in de praktijk kunnen toepassen."

"Door een goede standaardisatie aan te brengen qua normering, wordt het tevens een stuk eenvoudiger om te ontwerpen. Hierdoor kun je een goede basis opzetten binnen EPLAN Electric P8, waarmee je een nieuw project standaard kunt beginnen. Wij willen in de toekomst ook het onderdeel EPLAN Cabinet gaan gebruiken om nog meer te automatiseren. Het was een zeer leerzame dag, waarvan ik c.q. van Gerwen Techniek Vlijmen zeker iets van opgestoken heeft."

François Devriesère
Engineer
Van Gerwen Techniek Vlijmen BV

Meer informatie

CopyrightDisclaimerPrivacy policy